Spawacz przy pracy

Konstrukcje wielogabarytowe

Oferujemy elementy/zestawy/komplety konstrukcji wielkogabarytowych takich jak: budynków, mostów, wieżowców, stadionów sportowych, itp. W zależności od treści otrzymanego zamówienia świadczymy usługę  remontu poszczególnych elementów lub produkcji  w przypadku zlecenia na konkretne nowe elementy.

Dlatego rozszerzona oferta firmy jest kierowana do klientów sektora górniczego, ciepłowniczego, koksowniczego jak i budowlanego.


Konstrukcje spawane

ARTECH wykonuje spawanie konstrukcji stalowych klasy 1,2,3, metodami spawania:

 • Łukowego elektrodami otulonymi (111)
 • Łukowego w osłonie gazów MAG (135)
 • Gazowego (311) – konstrukcje klasy 3

Spełniając wymogi normy PN-87/M 69008, co potwierdza Świadectwo Kwalifikacyjne Nr 175/1081/II/2008 wydane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Spawacze i nadzór spawalniczy posiadają uprawnienia zgodne z normą EN 287. Procedury kontroli złączy spawanych opracowano i wdrożono na bazie normy PN EN 729.

Procesy spawalnicze prowadzone są w oparciu o uznane własne technologie spawania lub, w przypadku niestandardowych materiałów, wg warunków uzgodnionych z zamawiającym.

W zakresie regeneracji części współpracujemy i kaperujemy z zakładami, również z jednostkami naukowo – badawczymi. W celu doboru optymalnej metody regeneracji, dla uzyskania oczekiwanego efektu poprawy trwałości i wytrzymałości części.

W ten sposób fachowość w zakresie spawania docenili wielokrotnie nasi odbiorcy, wpisując naszą firmę na listę uznanych poddostawców.

Możliwości techniczne firmy w zakresie obróbki skrawaniem:
 • CIĘCIE
  cięcie kształtowników i prętów o średnicy do Ф300 mm.
 • TOCZENIE
  toczenie elementów typu tarcza do Ф600 mm oraz typu wałek o długości 2000 mm.
 • FREZOWANIE
  frezowanie detali o gabarytach 1270x350x500 mm.
 • WIERCENIE I GWINTOWANIE
  maksymalna średnica wiercenia Ф63 mm.
  gwintowania M20x2,5
  maksymalne wymiary wierconych i gwintowanych detali – 1500x1100x1000 mm (na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wiercenia detali o większych gabarytach).